Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

V Brně je jedno z nejkouzelnějších nádraží v Česku. Kdo to tam nezná, myslí, že je hnusné, ale není. Těch překlápěcích cedulí je škoda Rv

0 0
možnosti
MH

No, jak to kdo vezme. Jak se můžete dočíst níže, ten systém měl i nevýhody... (a jistě mi pan Dvořák dá za pravdu, že v případě změny v názvech stanic, respektive teď při zavedení kategorie RJ (Railjet) (bo s takovou kategorií se asi nepočítalo, vím, že bylo možné vidět TGV, snad i ICE...) ten systém překlápěcích cedulí přinášel komplikace).

0 0
možnosti
Foto

Původní zobrazovací systém měla též dodat fa Mikrovox, avšak ve výběrovém řízení zvítězila italská firma, jméno si už nepamatuji, neboť pozvala vedení na delší návštěvu italského závodu a ostatních místních pozoruhodností.

O zkušenostech s italským systémem by mohli operátorky vyprávět. Protože však neměl automatické hlášení, zůstalo tam naše. Což byl problém - obsluhovat se musely systémy dva.

Já odešel do důchodu před desíti lety, kolega se asi též chystá.

Mikrovox v r. asi 1995: http://www.nebakov.cz/obrazky/mvox1.jpg

0 0
možnosti
MH

Pokud to tedy chápu dobře, fungoval doposud režim "dvou systémů" - jeden na hlášení a jeden na panely? A nebylo to nějak rozumně synchronizované?

Jinak ta italská firma je podle mne solari udine...

0 0
možnosti
  • Počet článků 326
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1971x
Věnuji se esperantu, železnici a veřejné dopravě. V lednu 2016 jsem úspěšně ukončil magisterský obor na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity. Rád cestuji, zejména do Polska, kde jsem navštívil např. Varšavu, Malbork a Osvětim. Můžete také navštívit můj miniblog na Twitteru Příležitostně píšu články na server ŽelPage, přehled článků zde. Aktuálně pracuji pro České dráhy. Pravidelně taktéž přispívám na esperantskou Wikipedii. Od září 2014 jsem členem základního článku Hnutí Brontosaurus Zeměchvály, od ledna 2016 pak radním tohoto článku. Od července 2017 do října 2018 jsem spravoval stránku Esperanto.cz na Facebooku. V květnu 2020 jsem spustil novou stránku o Lesnickém Slavínu, oblasti nedaleko Brna. Tento web dnes nabízí tipy na výlety, fotografie a cesty pro každého. Přeložen je i do esperanta. Moje vizitka: http://about.me/miroslavhruska.