Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Snad ještě moje poznatky:

Každý dospělý má jen omezenou kapacitu - energii, naučit se další jazyk. Proto valná většina výuku nikdy nedokončí. Nadřou se a výsledek je mizerný.

Je proto potřeba odstranit veškeré zbytečnosti při výuce, jako je pravopis, psaní, čtení, různá cvičení a probírání gramatiky, tedy časování, skloňování atd . (malé dítě mluví perfektně a o gramatice nic netuší)

Tu omezenou lidskou energii je třeba věnovat tomu podstatnému, totiž "ROZUMĚT" hovoru, větě. Tedy např. stáhnout si na book2 ty mp3 soubory (je jich dvakrát sto), a pouštět si nejdříve tu dvoujazyčnou a pak tu zkrácenou verzi kolem dokola, pořád, až těm větám bez námahy rozumím. Pak si je přeříkávám s tím mluvčím.

Tím se automaticky naučím i mluvit a to ve správných gramatických schematech, bez toho, že, jak je zvykem při běžné výuce, kdy tu větu "vyrábím - sestavuji" na základě předem naučených gramatických pouček.

Když už tedy dobře rozumím (a mluvím), je hračka zvládnou nakonec pár grafických uzancí, jako že "gy" se v maďarštině čte "ď" a rozumět tak i psanému textu. Psaní a pravopis je pro našince prakticky zbytečné, je to jen "třešnička" na dortu. :-)

1 0
možnosti

Ony jsou v principu dva přístupy k výuce jazyka. Takový běžný (to bude asi i to Duolingo), kdy v první lekci je přítomný čas, pak někde číslovky, atd. atd a až někde v poslední lekci je konjuktiv, ke kterému se ale už nikdo nikdy nedostane, protože každý skončí někde u desáté lekce.

Pak je přístup přirozený, jak se učí malé děti, tj. bez gramatiky a čtení, v podstatě celá gramatika (i s tím podm. způsobem) učí najednou, samozřejmě v jednoduchých větách a na úzké slovní zásobě. Tedy ať skončíte kdykoli, umíte mluvit správně. Toto jedině možný efektivní způsob výuky.

Proto se mi líbí  http://www.book2.de . Pokud neznáte, zkuste !

2 0
možnosti

Vámi zmíněný projekt neznám, díky za tip :-)

1 0
možnosti
Foto

Hned jsem to vyzkoušel. Duolingo se mi líbí.

1 1
možnosti

Díky za ohlas :-) Mně se to taky zalíbilo, hezky si tím procvičuji průběžně angličtinu i němčinu :-)

0 1
možnosti
  • Počet článků 326
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1971x
Věnuji se esperantu, železnici a veřejné dopravě. V lednu 2016 jsem úspěšně ukončil magisterský obor na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity. Rád cestuji, zejména do Polska, kde jsem navštívil např. Varšavu, Malbork a Osvětim. Můžete také navštívit můj miniblog na Twitteru Příležitostně píšu články na server ŽelPage, přehled článků zde. Aktuálně pracuji pro České dráhy. Pravidelně taktéž přispívám na esperantskou Wikipedii. Od září 2014 jsem členem základního článku Hnutí Brontosaurus Zeměchvály, od ledna 2016 pak radním tohoto článku. Od července 2017 do října 2018 jsem spravoval stránku Esperanto.cz na Facebooku. V květnu 2020 jsem spustil novou stránku o Lesnickém Slavínu, oblasti nedaleko Brna. Tento web dnes nabízí tipy na výlety, fotografie a cesty pro každého. Přeložen je i do esperanta. Moje vizitka: http://about.me/miroslavhruska.