Perličky z předvolebních agitací v rámci Brna

7. 10. 2014 21:05:00
Tak se nám blíží komunální volby, které nejen v případě Brna přinesou zajímavé změny. Předvolební agitace tří stran ovšem v Brně nabídly a ještě nabízejí i důvod k pousmání. Posuďte sami ...

Lesná musí mít nutně přímé spojení s centrem Brna - opravdu?

Ne že by mi vůbec nevadil fakt, že na sídliště Lesná doposud nebyla protažena tramvajová linka číslo 5 ze Štefánikovy čtvrti. Pochopitelně je škoda, že zatím jsou jen plány a k realizaci zatím nedošlo. Ale nějaké hlavy pomazané ve straně TOP 09 se rozhodly, že je to třeba napravit. Jak?

Zaprvé se v předvolebním letáku píše, že jen část obyvatel, bydlící v jižní části, má dostupnou tramvaj do centra a ostatní musí opakovaně přestupovat. Což o to, je to pravda, ale v případě, že jedu z místa mého bydliště do města, přestupuji akorát jednou na tramvaj, když jedu do centra, například na Českou. O více přestupech rozhodně nemůže být řeč.

Ale TOP 09 si to zřejmě neuvědomuje a tak přichází se vzletnou myšlenkou: "Budeme požadovat po dopravním podniku, aby vrátil linky, které jezdí do centra a obnovil přípravy výstavby nových spojení tak, aby mohli všichni z celé Lesné bez problémů cestovat městem."

Říká se, že slibem nezarmoutíme, ovšem tento slib je kapánek přestřelený - přímé spojení autobusy do centra Lesná ztratila v září roku 1995 a v současnosti je k dispozici pouze při výlukách (například při nyní probíhající rekonstrukci ulice Milady Horákové). A aby autobusy jezdily z Lesné souběžně s tramvajemi do města, to opravdu nejde, milá TOP 09.

A i v případě prodloužení tramvajové linky číslo 5 nelze očekávat, že by všichni obyvatelé Lesné měli najednou výhodu přímého spojení, protože tramvaj by byla vybudována na východní straně Lesné a ukončena by byla někde v okolí stávající konečné zastávky Haškova, takže lidé bydlící v okolí zastávek Loosova a Fillova by si stejně nepomohli.

Neumíme česky aneb tiskařský šotek?

Bohužel, těžko říct, ale KDU-ČSL by si měla zopakovat pravidla českého pravopisu. Jinak by totiž věděla, že pokud se ulice jmenuje po nějakém spisovateli, například "Novákova", potom se říká správně, že člověk bydlí "na Novákově". Pouze v případě, že se ulice jmenuje například "Nová", potom lze použít formu "na Nové". Rozhodně ne tedy "na Novákové" či dokonce "na Novákove". Mít malý billboard s nápisem "na Bieblové" je tedy opravdu povedený zásah tiskařského šotka...

Prezentace KDU-ČSL s pravopisnou chybou

Prezentace KDU-ČSL s pravopisnou chybou

Budeme blokovat obnovu Německého domu na Moravském náměstí!

Nebýt návštěvy stránek primátora Brna a diskusního fóra na této stránce bych se zřejmě nedozvěděl o kuriózní myšlence KSČM. Tato strana totiž má ve svém programu velmi "šlechetný" cíl, kterým je blokace obnovy Německého domu na Moravském náměstí.

Nevěříte? Světe div se, Komunistická strana Čech a Moravy má v programu pro městskou část Brno-střed skutečně tento cíl:

- jsme proti znovuobnovení Německého domu na Moravském náměstí.

Řekněme, že bych tento bod programu pochopil ve chvíli, kdy by skutečně v Brně takové tendence existovaly, ale...-mir-

Autor: Miroslav Hruška | úterý 7.10.2014 21:05 | karma článku: 11.76 | přečteno: 582x

Další články blogera

Miroslav Hruška

Výměna místenek u Českých drah - na co si dát pozor aneb co možná nevíte

Už je to skoro rok, co je možné koupit vnitrostátní jízdenku Českých drah a stornovat ji snadněji než dříve. Vrátit se dají jízdenky koupené jak přes e-shop ČD, tak i na pokladně. Je tu však jeden zádrhel, o kterém asi nevíte.

13.8.2018 v 8:30 | Karma článku: 9.70 | Přečteno: 955 | Diskuse

Miroslav Hruška

V Brně bude jezdit více klimatizovaných autobusů

Současné horké dny znamenají snížený komfort ve vozidlech MHD obecně. V dálkových autobusech je klimatizace běžná, vozidla MHD ve většině českých měst ji zatím spíše nemají. V Brně však klimatizovaných vozidel bude brzy více.

6.8.2018 v 8:55 | Karma článku: 6.05 | Přečteno: 240 | Diskuse

Miroslav Hruška

Makáme ... 75 % sleva na jízdném ... ale za jakou cenu?

Už je to nějaký ten týden, co se na nás z billboardů usmívá premiér Andrej Babiš a snaží se nás s roztaženýma rukama, jež rozhazují, přesvědčit kampaní, že jeho vláda maká. A důkazem je i sleva 75 % na jízdné. Má to ale pár vad.

28.6.2018 v 9:41 | Karma článku: 18.75 | Přečteno: 2296 | Diskuse

Miroslav Hruška

Prezident Zeman jmenoval podruhé Babiše premiérem a "nezklamal" ...

Tak byl Milošem Zemanem dnes podruhé v politickém životě jmenován premiérem této země Andrej Babiš. Nebyl by to ale Miloš Zeman, kdyby si opět nekopnul do médií a trochu si nerozporoval ... ostatně ...

6.6.2018 v 18:46 | Karma článku: 38.94 | Přečteno: 3014 | Diskuse

Další články z rubriky Brno

Karel Ábelovský

Doba je fakt zlá ... modrá už asi není dost dobrá, lepší už je zase rudá

... doba je fakt asi zlá, neb mnozí umělci z ní tuším šílí - teď už i ten Ondřej Hejma (vyznamenanej), se nechal slyšet, jak to má náš pan prezident těžký - chudáček! Ovšem řekl bych, že slon to má těžší, a nejen s pamětí, tak co

8.11.2018 v 14:17 | Karma článku: 20.23 | Přečteno: 806 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Titanic sa opäť vydal na svoju plavbu. Tentokrát zamieril do Brna

Do života cestujúcich môžu nahliadnuť návštevníci výstavy v Brne. Je jedinečná nielen nádhernou zbierkou originálnych exponátov, ale predovšetkým rekonštrukciou, vďaka ktorej sa návštevníci doslova ocitnú na palube Titaniku.

6.11.2018 v 13:25 | Karma článku: 4.02 | Přečteno: 168 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Klid a opatrné čekání na zprávy z Prahy – tak vypadal 28. říjen v Brně

Před sto lety došlo k vyhlášení samostatné republiky. Prohlédnout si některá z míst, která hrála ústřední roli při převratu v Brně, mohli účastníci prohlídky, kterou v sobotu dopoledne pořádalo turistické a informační centrum.

29.10.2018 v 20:35 | Karma článku: 5.32 | Přečteno: 124 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Nejdostupnější zdravotnické služby mají občané v Brně, tvrdí studie

Brněnské nemocnice mají velké množství lůžkových služeb, ale volná místa k hospitalizaci často chybí. Může za to nedostatek lékařů a zdravotních sester. V porovnání s jinými regiony České republiky však situace není tak kritická.

25.10.2018 v 22:44 | Karma článku: 4.81 | Přečteno: 233 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Druhá vlna rezidentního parkování proběhne s výraznými změnami

Rozšíření rezidentního parkování plánované na prvního listopadu rada města nepozastavila. Schválila však návrh, podle kterého rezidenti za první auto nezaplatí žádný poplatek. Dokument upravuje i ceny pro návštěvníky v nové zóně.

24.10.2018 v 13:09 | Karma článku: 7.19 | Přečteno: 339 | Diskuse
Počet článků 310 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1809

Věnuji se esperantu, železnici a veřejné dopravě. V lednu 2016 jsem úspěšně ukončil magisterský obor na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity. Rád cestuji, zejména do Polska, kde jsem navštívil např. Varšavu, Malbork a Osvětim. Můžete také navštívit můj miniblog na Twitteru Příležitostně píšu články na server ŽelPage, přehled článků zde. Aktuálně pracuji v Turistickém informačním centru města Brna, kde se starám o portál Go To Brno. Pravidelně taktéž přispívám na esperantskou Wikipedii. Od září 2014 jsem členem základního článku Hnutí Brontosaurus Zeměchvály, od ledna 2016 pak radním tohoto článku. Od července 2017 spravuji stránku Esperanto.cz na Facebooku. V současnosti připravuji stránku Lesnický Slavín. Moje vizitka: http://about.me/miroslavhruska.

Najdete na iDNES.cz